بانک اطلاعات اصناف و مشاغل کشور پویا جهش -بزرگترین بانک اطلاعات اصناف و مشاغل کشور
تماس

به دلیل رقبای قدیمی و جدیدی که هر روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود، آشنایی با روش‌های افزایش فروش و جذب مشتری از ملزومات موفقیت در کسب‌و‌کار است.

بانک اطلاعات اصناف و مشاغل کشور یک علم است که به سرعت با تکنیک‌های جدید به روز می‌شود. مهم نیست کسب و کار شما چیست، آنچه در گذشته جواب می‌داد امروز به اندازه کافی جوابگو نیست.

زمانی برای آزمون و خطا نیست، اکنون زمان فروش است زیرا در یک چشم بر هم زدن رقبای جدید ظاهر می‌شوند، محصولاتی مشابه وارد بازار می‌شود و به سرعت بازار را فرا می‌گیرد. برای حفظ موقعیت خود در بازار و کاهش آزمون و خطا همواره به دنبال یادگیری باشید.

. اهداف فروش را مشخص کنید

با درک بازاری که در آن مشغول به کار هستید شروع کنید.

چه کاری را متمایز از رقبا انجام می‌دهید؟ مزیت رقابتی شما چیست؟

چگونه به این بازار هدف نزدیک می‌شوید؟

چقدر هزینه حاضرند به شما بپردازند؟

افرادی که به خدمات شما نیاز دارند چه کسانی هستند؟

چه سوالاتی دارند که می‌توانید به آنها پاسخ دهید؟

اگر نمی‌توانید به این سوالات به راحتی پاسخ بدهید، کار اصلی خود را در این مرحله، بر روی وضوح و شفافیت کار و هدف خود بگذارید. شما باید بدانید چه چیزی را به چه کسانی و با چه هدفی می‌فروشید. علاوه بر این برای فروش خود اعداد و ارقامی تعیین کنید که براساس آن پیش بروید.
چگونه فروش خود را افزایش دهیم

چگونه فروش خود را افزایش دهیم؟ شاید در ظاهر سوال سختی را پرسیده باشید ولی با کمی تفکر و برنامه ریزی منظم به جواب سوال خود میرسید ما قصد داریم روش های را به شما پیشنهاد دهیم تا فروش خود را افزایش دهید.

۱-حسابداری

بله حسابداری یک مجموعه زمانی به موفقیت میرسید که حسابداری دقیق داشته باشید.حسابدار به شما کمک میکند تا دخل و خرج خود را بدست آورید و با برنامه ریزی دقیق تر جلو بروید.پس اولین فاکتور برای موفقیت یک سیستم حسابداری قوی می باشد.

۲-شناسایی بازار هدف

شناسایی کردن بازار هدف و شناختن خواسته مشتری خود یکی از دلایل فروش بیشتر محصولات شما می تواند باشد.

۳-قیمت گذاری رقابتی
برای ارائه محصول خود نیاز به فن بیان دارید. با داشتن اطلاعات کافی در مورد محصول اعتماد به نفس خود را بالا ببرید و برای پاسخگویی به سوالات مشتری از کاتالوگ ها و تصاویر محصول و یا نمودارهای مقایسه ای بین محصولات استفاده کنید.

• ممکن است در جلسه اول به نتیجه نرسید. قبل از برقراری جلسه دوم اطلاعاتی در مورد مشتری و کالایمورد نیاز او بدست آورید. می توانید از کارمندان خود برای این کار استفاده کنید. در جلسه دوم که می تواند در دفتر مشتری انجام شود رفتار صمیمانه تری داشته باشید و به او فرصت بررسی محصولات را بدهید.

• درطول زمان جلسه فروش با در اختیار قرار دادن لیستی از محصولات، امکانات و خدمات شرکت خود امکان تصمیم گیری برای مشتری را آسان نمایید.

• پس از انجام آخرین جلسه فروش به مشتری خود فرصت فکر و تصمیم گیری دهید و بعد از مدت زمانی نتیجه جلسات را پیگیری کنید. می توانید به مناسبت های خاص برای مشتری خود هدایایی از قبیل سبد گل و یا کارت تبریک ارسال نمایید.
فروش در دوران رکود

اما بازار امروزی با بازار قدیم به دلیل وجود رقیبان زیاد و خواسته های خریداران تفاوت های زیادی دارد. در بازار جدید کار بازاریابی و فروش به اوج خود رسیده است. علاوه بر تکنیک های بالا نمیتوان جلب مشتری را فراهم ساخت. برای فروش محصول خود هنگام رکود بازار نیاز به روشی جدید داریم. عواملی از قبیل جنس ارزان قیمت با کیفیت مناسب، کیفیت بالا و برند خوب، خدمات پس از فروش باعث بالارفتن فروش محصول میشود.

کلمات کلیدی: , , , ,

ديدگاه خود را بيان کنيد